5 گام مطالعه زبان و ادبیات فارسی - چهارم و پنجم

گام های چهارم و پنجم 

مرور مطالب و رفع اشکال و تست های جامع

گام های چهارم و پنجم، مرور مباحث و رفع اشکال و همچنین پاسخ به تست های جامع و استاندارد است. در این مرحله، شرکت در آزمون های دوره ای موسسات و به تبع آن، کلاسهای رفع اشکال و پاسخ دهی توصیه می شود.

داوطلب در طول دوره مطالعاتی خود ممکن است به موارد و مباحثی برخورد کرده باشد که آن را خوب فرا نگرفته و یا به اندازه کافی بر آن مسلط نشده باشد. در مبحث دستور زبان و آرایه های ادبی، این امر کاملاً طبیعیست. از این رو بایستی پس از پایان مطالعه دوره کامل زبان و ادبیات فارسی، به روشهایی مختلفی که برایش مقدور است، به رفع اشکالات خود بپردازد. برخی از گروه های مجازی(اینترنتی) بهره می برند و با عضویت در این گروهها و شرکت در بحث هایشان اشکالات خود را طرح کرده و برطرف می نمایند و برخی در گروههای حقیقی. برخی هم که در کلاس های موسسات شرکت کرده اند، به راحتی می توانند از مدرس دوره (و یا حتی همکلاسی های خود) برای رفع اشکالات خود مشورت کنند و بهره برند.

آزمون های موسسات معتبر، علاوه بر آنکه محک خوبی برای داوطلبان به شمار می رود، می تواند اشکالات و نقاط ضعف آنها را مشخص سازد. معمولاً در هر موسسه کلاسهایی هم برای پاسخ به سوالات آزمون ها و رفع اشکال برگزار می شود که مفید خواهد بود.

در این مرحله، آنچه هرگز نباید مورد بی اعتنایی قرار گیرد، مطالعه دوباره و چندباره تست های کنکورهای سالهای گذشته است. مطالعه تست های سالهای گذشته و تسلط بر آنها بسیار بسیار مهم است.

 

امیدوارم که مجموعه توصیه هایی که تحت عنوان « 5 گام مطالعه زبان و ادبیات فارسی برای کنکور مدیریت اجرایی» ارائه گردید، برای داوطلبان عزیز مفید واقع شده باشد.

/ 1 نظر / 7 بازدید
شیما

سلام استاد من واسه اجرایی امسال زبان فارسی دکتر زینلی رو تموم کردم و الان هم کتاب شما رو گرفتم ولی من بعلت بعد مسافت امکان دسترسی نه به کلاسی رو دارم ونه به هم رشته ایهام رو چیکار کنم؟